Merdiven Boşluğu Kapatma

Merdiven boşluğu kapatma fiyat teklifi alın
Merdiven Boşluğu Kapatma
MERDİVEN BOŞLUKLARINI KAPATMA HİZMETİ:
  • Merdiven boşluklarının kapatılmasında, talebe göre kaynaklı korkuluk yapımı veya satışını yaptığımız mengene sistemi ile hızlı ve pratik çözümler sunmaktayız. Uygulamalar  iş güvenlik iş güvenlik uzmanlarımızın denetiminde, yüksekte çalışma eğitimi almış ekibimiz hızlı ve profesyonelce yapmaktadır.
  • Verilen hizmetler iş güvenlik uzmanlarımızın hazırlayacağı rapor ile belgelendirilir
  • Merdiven kova boşluklarının korkuluklar ile kapatılması; inşaat sürecinde çıkılan bütün katlara geçiş bölgesi oluşturduğundan ayrı bir önem arz etmektedir.
  • Proje doğrultusunda merdiven bölgesinin yapısı ve kalıcı korkuluk malzeme bilgilerine bakılarak, kalıcı korkuluğun zamanından önce kaba inşaat devam ederken montajı sağlanabilir. Bu durum hem iş sağlığı ve güvenliği için bir önlem hem de ileriye yönelik bir imalat kaleminin bitirilmesi anlamına geleceğinden avantaj sağlayacaktır.
  • İnşaat içerisi blokta iki ayrı merdiven projelendirildi ise her ikisine de korkuluk sistemi oluşturulmalıdır. Merdivenlerden birine erişimin engellenmesi kısa süreli ve orada da yapılacak inşaat imalatları sebebiyle etkisiz olacaktır. Sonuç olarak bu geçiş bölgelerinin güvenliği çalışanların inisiyatifine bırakılmamalıdır.
  • Genel olarak asansör boşlukları kendilerini çevreleyen betonarme duvarlara sahip olup tek taraflı açıklık barındırmaktadır. Ülkemizde genel olarak projelendirmeler asansör boşluklarının merdiven iniş-çıkışlarına bakacak şekilde dizayn edildiğinden geçiş bölgesi ve merdivende takılıp düşmelerin yoğun olabileceğinden hareketle kapatılması gereken en önemli boşluk türleridir.
  • Çalışanlarımız gerek kat temizliklerinde açığa çıkan çöp ve molozları uzaklaştırmaya gerekse de malzeme aktarımını bu bölgeden yapmaya çalıştıklarından bu faaliyetleri engellemek ya da güvenli olarak yapabilmek için bu boşlukların mutlaka kapatılması gerekmektedir.
  • Tesisat-Şaft boşlukları nın yatayda kapatılması öngörülüyor ise yatay kapama malzemeleri mutlaka döşemeye sabitlenmelidir.